Budowa pieców

Dlaczego ceramiczny piec kumulacyjny?

Dlatego, że połączenie tradycyjnego rzemiosła, naturalnych materiałów i nowoczesnych technologii daje ogromną gamę możliwości i interesujące efekty.

Zdrowie

Piece kumulacyjne emitują zdrowe ciepło ponieważ ich powierzchnię nagrzewamy od 70 do 90 stopni Celcjusza. Takie temperatury nie powodują ruchów powietrza w pomieszczeniu jak również kurzu, są również zbyt niskie żeby go przypalić oraz nie wysuszają powietrza.

Promieniowanie cieplne emitowane przez nasze piece tworzy sprzyjający dobremu samopoczuciu mikroklimat. Na życzenie budujemy wykorzystując tylko materiały biologiczne (naturalne).

Efektywność, wydajność.

Piece kumulacyjne są przede wszystkim bardzo wydajne. Tą efektywność uzyskujemy poprzez odpowiedni proces spalania paliwa oraz kumulowanie  70-80 % powstałej energii w masie pieca. Energii która będzie promieniowała z powierzchni pieca przez następne 12 do 16 godzin w zależności od masy kumulacyjnej i zapotrzebowania pomieszczenia na ciepło.

Moc grzewcza pieców ceramicznych oscyluje w granicach 1,25 kw z jednego metra kwadratowego powierzchni pieca w ciągu godziny ( kwh/m2). Piec o powierzchni 4 m2 emituje 5 kw/h, czyli 60 kw w ciągu dwunastu godzin.
Te piece nie są przewidziane do opalania ciągłego.

Estetyka.

Ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia. Wybór materiałów, kolorów i kombinacji jest przeogromny. Dodatkowo stosowanie nowoczesnych materiałów daje możliwość kreowania przeróżnych form przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnej funkcji grzewczej pieca.

Ekonomia.

I pod tym hasłem mamy bardzo dużo możliwości. Jeżeli ktoś potrzebuje duży ciężki piec jako główne źródło ogrzewania a budżet  jest skromny, moja propozycja padnie zapewne na murowany piec z cegły rozbiórkowej, zapewniam że grzeje równie dobrze jak kaflowy. Będzie to rozwiązanie najekonomiczniejsze.

Jeżeli w eleganckim salonie brakuje już tylko „jego”  trzeba będzie go poszukać prawdopodobnie  wśród antyków, nawet za granicą.
Jeżeli…. Nie ma sensu wyliczać następnych możliwości jest ich „sto tysięcy”.

I proszę nie zapominać, że bez dobrze wysezonowanego drewna nie ma dobrego spalania!